Słowo od redakcji

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami drugim numerem „Królowej Różańca Świętego”. Nie mieliśmy pewności, czy Apostolat Nowenny Pompejańskiej i nowa gazeta jest tym, czego życzy sobie Matka Boża. Z pokorą oczekiwaliśmy woli Maryi co do tych dzieł. 

Przeczytaj

Stanisław Kałdon

Dotknięci tajemnicą

Zastanawiałam się kiedyś, czy Kaplicówkę w Skoczowie czeka jeszcze podobnie wzniosłe wydarzenie, jak to z 1995 roku, gdy przybył tutaj Jan Paweł II. Otóż tak! 2 lipca 2011 roku, w znaku relikwii pierwszego stopnia, zawitał u nas Wielki Apostoł Różańca Świętego, bł. Bartolo Longo.

Przeczytaj

Maryja Pompejańska

Moja miłość – Maryja

Fatima. To tam zostałyśmy przyjaciółkami. Przez ponad 20 lat miałam żal do Ciebie, że nie wysłuchałaś mojej prośby, że byłaś dla mnie taka niedostępna, smutna. Twój wizerunek z Częstochowy napawał mnie lękiem, wolałam uśmiechnięte twarze, które napełniały moje serce radością i spokojem.

Przeczytaj

Sanktuarium w Pompejach

Pieszo do Pompejów (cz. 1)

Pierwszy raz do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach poszedłem w 2003 roku. Było to przedłużenie mojej pielgrzymki do Rzymu, gdzie szedłem z Poznania, aby uczcić 750. rocznicę powstania tego miasta, którego patronami są święci Piotr i Paweł. 

Przeczytaj

Noc, modlitwa… i Licheń (cz. 2)

Pamiętam, jak pewnego mroźnego dnia, kiedy ulice, którymi podążaliśmy, były pokryte grubą warstwą lodu, kilka osób się przewróciło. Można było wtedy usłyszeć: „nic się nie stało, mała ofiara” albo „należy to ofiarować Panu Bogu”. To był dla mnie wielki szok, zamiast narzekań i gniewu – opanowanie.

Przeczytaj

Zakon

Trzeci zakon dominikański

Brat Różaniec – takie imię przyjął bł. Bartolo Longo, wstępując 7 października 1871 roku do Trzeciego Zakonu św. Dominika. Wstąpił tym samym do jednej z trzech – obok braci i mniszek – gałęzi zakonu dominikańskiego. 

Przeczytaj

Maryja Królowa Polski

Ja jestem Królową Polski!

„Szczęśliwe narody, które mają taką historię jak Polska, szczęśliwszego od was nie widzę państwa, gdyż wam jedynym zechciała być Królową Maryja, a to jest zaszczyt nad zaszczyty i szczęście niewymowne; obyście to tylko zrozumieli sami”.

Przeczytaj

z Janem Pietrzakiem po koncercie w 2008 r.

Nieustannie trwam w nowennie pompejańskiej

Janusz Dariusz Telejko – poeta, scenarzysta, reżyser, dziennikarz, działacz katolicki i animator kultury. Wicedyrektor Radia Rodzina, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za 25 lat pracy artystycznej i Krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice” – jednym z najwyższych medali Kościoła Katolickiego. 

Przeczytaj